Welkom op de website van Schaakklub Souburg!
We organiseren elk jaar meerdere gezelligheidstoernooien.
Op donderdagavond spelen de senioren competitie, op vrijdag is het voor de jeugd klubavond.
Het is altijd gezellig druk tijdens het traditionele Oliebollentoernooi.
Het traditionele Pepernotentoernooi trekt jaarlijks vele jeugdige schakertjes.

Daniël wint ook in Kruiningen

Zaterdag hebben 8 jeugdspelers deelgenomen aan het eerste GrandPrix Toernooi van Kruiningen. Helaas waren enkele vaste toernooi schakertjes verhinderd, waardoor onze afvaardiging op het toernooi wat klein aanvoelde. Maar hierdoor was er volop aandacht voor de aanwezige kinderen, waardoor er ook nog veel kon worden geleerd van de gespeelde partijen.

De organisatie was in goede handen en van de frituur werd in de pauze gretig gebruik gemaakt.

Ik moet zeggen dat veel goede partijen heb gezien met daarin mooie combinaties, maar helaas ook af en toe verschrikkelijke blunders.

In de AB-groep (gecombineerd met de C-groep) speelden de meeste SKS-ers. Damian en Kostia in de C-groep en Daniël, Giovanni, Brandon en Berk in de AB-groep.

De top in deze groep is erg aan elkaar gewaagd en zo kwam het vandaag ook aan op de uitslagen in de slotronde. Daniël, Giovanni en Aäron Zootjes (Landau) hadden allen 5 uit 6 gescoord. Giovanni won van Daniël, maar verloor van Aäron. Maar Aäron verloor weer van Daniël, maar won van Giovanni. Een beslissing op weerstandpunten leek dan ook in de lucht te hangen en met ingaan van deze laatste ronde was het Aäron die de meeste had.

Aäron was de eerste van de drie die klaar was. Tegen C-speler Reinhard Stol van DZD (Reinhard won overigens de C-groep) kwam Aäron in verschrikkelijke tijdnood en ging hij uiteindelijk door zijn vlag. Een opluchting voor Giovanni en Daniël. Daniël moest tegen Brandon spelen en wist uiteindelijk de winst naar zich toe te trekken. Nu was het wachten op de partij van Giovanni. Als Giovanni zou winnen, dan was hij kampioen door een beter onderling resultaat. Bij elke andere uitslag wordt Daniël kampioen.

ab kruiningen

Tegen Quinn Mulder (DZD) had Giovanni het initiatief en zette de koning van zijn tegenstander vol onder druk. Echter was daar opeens een countermogelijkheid waar Quinn prima gebruik van maakte. Het vervolg van de partij heb ikzelf niet meegekregen, maar uiteindelijk kwam Giovanni teleurgesteld de kantine ingelopen.  Helaas verloren en natuurlijk een blije Daniël.

Kostia won voor de verandering eens niet de C-groep. Hij moest deze keer genoegen nemen met de tweede plaats. Door de knappe winst van Reinhard op Aäron kwam Kostia een half punt te kort. Damian had ook nog grote kans om tweede te worden, maar door de toch wel verrassende winst van Quinn en Reinhard in de laatste ronde werd Damian helaas vierde.

In de D-groep speelde alleen Rowi Korteweg namens Souburg mee. Rafael (en zijn zusje Tara) moesten zich deze morgen helaas afmelden voor het toernooi.

Rowi speelde een zeer goed toernooi met ijzersterke zetten en uitstekend gebruik makend van haar tijd. Soms wilt ze te graag mat zetten, waardoor ze vergeet op een makkelijke manier te winnen (door bijvoorbeeld gratis materiaal mee te pakken). Als een tegenstander dan uit een mat net loopt krijgt ze helaas wel eens de deksel op haar neus.

Deze keer werd ze met 4 uit 7 vierde en werd haar prima spel helaas niet beloond met een beker.

rowi  Dani kruiningen

Rowi en Dani

In de EF/GH-groep speelde Dani Brunings mee. Dani een jong talent maakt zich vaak onnodig druk om de rating van zijn tegenstanders (als die hoger zijn dan die van hem). Deze groep speelde vandaag een halve competitie en in de eerste ronde moest hij gelijk tegen de sterkste tegenstander Simeon Meuleman (KOSK, België). Dani speelde een uitstekende partij waarin zijn tegenstander de open lijn wilde bezetten, maar Dani deze keurig met een loper afsloot. Simeon maakte uiteindelijk het eerste foutje wat hem een pion kostte. Uiteindelijk won Dani het Paard-pionnen eindspel omdat Dani de actievere koning had.

Daarna volgde nog twee zware tegenstanders die met prima spel werden verslagen. In de vierde ronde ging het even mis. In gewonnen stelling blunderde Dani zijn dame weg en verloor hij de partij. Maar omdat zijn grootste concurrenten Olivier van Delft (Landau) en Simeon Meuleman (KOSK, België) remise speelden had Dani nog steeds een half punt voorsprong. De sterkste tegenstanders waren geweest en concentreert speelde Dani en toernooi uit en was de eerste GrandPrix winst een feit.

Hier staan de einstanden GP Kruiningen

Hier staat de tussenstand van het GrandPrix Klassement

Overig nieuws

© 2002-2025 Schaakklub Souburg. Volg ons ook op: